කැනඩාවේ අග්‍රාමාත්‍ය ජස්ටින් ටෲඩෝ නිකුත් කළ නිවේදනයට දැඩි විරෝධය 

කැනඩාවේ පාර්ලිමේන්තුව විසින් යෝජනා කර ඔවුන් විසින්ම සම්මත කර ගනු ලැබූ දෙමළ ජන සංහාර අනුස්මරණ දිනය (මැයි 18) වෙනුවෙන් කැනඩාවේ අග්‍රාමාත්‍ය ජස්ටින් ටෲඩෝ නිකුත් කළ නිවේදනයට ශ්‍රී ලංකාව සිය දැඩි විරෝධය පළ කිරීමත් සමග මෙය දෙරට රාජ්‍යතාන්ත්‍රික ගැටළුවක් නිර්මාණය කරමින් ඇත.

කැනඩා අග්‍රාමාත්‍යවරයා නිකුත් කළ නිවේදනයෙන් පසු විදේශ කටයුතු අමාත්‍ය අලි සබ්රි විසින් මෙරට කැනේඩියානු මහ කොමසාරිස්වරයා කැඳවමින් ශ්‍රී ලංකා රජය අදාළ ප්‍රකාශය සම්පුර්ණයෙන් ප්‍රතික්ෂේප කරන බව දන්වා සිටින ලදි.

මේ අතර, නොවුණු දෙමළ ජන සංහාරයකට මැයි 18 දිනය වෙන් කරනවා වෙනුවට කැනඩා ආදිවාසි දිනය වන ජූනි 21 දා කැනඩා ආදිවාසි සංහාර දිනය ලෙස නම් කළ යුතු යැයි යෝජනා කරන බව මන්ත්‍රී උදය ගම්මන්පිල අද (මැයි 22 වැනිදා) අවධාරණය කර සිටියේය.

Recommended For You

About the Author: Lanka Time Line

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *